Okna Aluminiowe


Te nowoczesne systemy aluminiowe służą do wykonania elementów architektonicznych zabudowy zewnętrznej i wewnętrznej takich jak; fasady, ścianki dzia ...

Okna Aluminiowe Kamienna Góra

W naszej ofercie znajdują się również okna, drzwi wejściowe oraz balkonowe z aluminium w systemach Aliplast, Ponzio, Sapa


Do produkcji stolarki aluminiowej stosujemy dwa rodzaje profili. Z przekładką termiczną tzw. "ciepłe" przeznaczone są do wykonania ślusarki zewnętrznej. Profile "zimne" bez przekładki termicznej znajdują zastosowanie w konstrukcjach montowanych wewnątrz budynków.

Okucia stosowane w stolarce aluminiowej są estetyczne i funkcjonalne, działają lekko i niezawodnie. Stolarka w zależności od zapotrzebowania wyposażona jest w klamki, pochwyty, samozamykacze, wkładki atestowane, mechanizmy antypaniczne, elektrozaczepy, automaty do drzwi przesuwanych, mechanizmy uchylania okien: ręczne i elektryczne.

Uniwersalność systemu zwiększa możliwość dokonania wyboru w przypadku różnych rozwiązań konstrukcyjnych.

Rozwiązania systemowe pozwalają na stosowanie różnego rodzaju wypełnień pełnych i szyb, poczynając od szyb pojedynczych float, szyb refleksyjnych, ciepłochronnych, po szyby bezpieczne, antywłamaniowe, kuloodporne, zespolone. Na stosowane systemy profili posiadamy odpowiednie atesty i certyfikaty.

Aluminiowe okna i drzwi z przekładką termiczną zaprojektowano zgodnie z najnowszymi trendami w budownictwie i architekturze. System jest oparty na 3 - komorowych kształtownikach zespolonych . W oknach otwieranych występuje na całym obwodzie dodatkowe uszczelnienie uszczelką środkową.

Zwiększa to wydatnie izolacyjność cieplną okna, jednocześnie ograniczając zjawisko pary wodnej na wewnętrznej stronie profili. Kształtowniki zespolone składają się z dwu części zewnętrznej i wewnętrznej złączonych w specjalny sposób wzdłuż całej długości polimidowymi przekładkami wzmocnionymi włóknem szklanym, tworząc przekładkę termiczną.

System połączeń z agrafą przekładki umożliwia stosowanie profili dwukolorowych innych wewnątrz, innych na zewnątrz elewacji. System wyróżnia się bardzo dobrymi własnościami termoizolacyjnymi. Standardowo stosuje się szybę niskoemisyjną k 1.0

System SAPA przeciwpożarowy wyróżniają trzy cechy:

Szczelność ogniowa (klasa E)

Zdolność przegrody do powstrzymywania naporu płomieni i gorących gazów przez określony w klasyfikacji czas wyrażony w minutach. Po stronie ogrzewanej nie mogą pojawić się płomienie na dłużej niż 10 sekund.

Izolacyjność ogniowa (klasa I)

Wzrost temperatury na nie ogrzewanej powierzchni konstrukcji nie może przekroczyć 140 stopni Celsjusza (wartość średnia) oraz 180 stopni Celsjusza w jednym punkcie.

Dymoszczelność (klasa S)

Zdolność przegrody do ograniczenia przedostawania się dymów i gorących gazów pożarowych do przestrzeni chronionej budynku (np. klatki schodowej) przez szczeliny występujące na powierzchni przegrody. Miarą dymoszczelności jest wielkośćnatężenia przepływu powietrza Q w m3/h. Wielkość ta jest przeliczana na klasy wyrażone w minutach np. S15.