Rolety


Szukają Państwo rozwiązania, które pozwoli osłonić wnętrze domu przed ciekawskimi spojrzeniami, zwiększy bezpieczeństwo domowników i ...

Rolety Kamienna Góra

W naszej ofercie znajdują się uznane w Europie systemy rolet zewnętrznych odpowiednie zarówno do nowo powstałych, jak i istniejących obiektów.


Rolety zewnętrzne to nowocześniejszy trend w wykańczaniu domu, który cieszy się dużą popularnością szczególnie wśród mieszkańców domów jednorodzinnych. Rolety montowane na zewnątrz najczęściej są wykonane z aluminium i mogą być instalowane w nowych i istniejących obiektach. Duży wybór kolorów i funkcjonalność sprawia, że coraz więcej osób chce przetestować zalety cenionych w Europie systemów rolet zewnętrznych.

Rolety to obecnie najbardziej skuteczna metoda zewnętrznego zabezpieczenia okien i drzwi. Oprócz swoich głównych zastosowań, czyli zabezpieczenia przed włamaniem są używane także do polepszenia warunków cieplnych. Rolety zewnętrzne dodatkowo skutecznie chronią pomieszczenia domu w letnie, upalne dni przed nadmierną ilością promieni słonecznych, zimą zaś przed zbytnią utratą ciepła. Szczególnie polecamy montaż rolet w oknach umieszczonych wzdłuż ruchliwych ulic – zapewnią ochronę akustyczną.

W sprzedaży mamy rolety elewacyjne marek Portos i Oknoplast, które chronią przed hałasem, czynnikami atmosferycznymi, owadami. Ponadto zabezpieczają przed dostaniem się przez okno nieproszonych osób oraz gwarantują intymność w pomieszczeniach.

Najczęściej stosowane rodzaje rolet

Do najczęściej stosowanych rodzajów rolet należą:

  • rolety zewnętrzne
  • rolety podtynkowe
  • rolety nasadkowe (nadstawne).

Rolety zewnętrzne pełnią podobną funkcję do markiz balkonowych i tarasowych, ponieważ doskonale chronią przed nadmiernym światłem słonecznym. Najczęściej są stosowane w istniejących budynkach, ale doskonale sprawdzą się też w obiektach nowo powstałych. Roletę elewacyjną montujemy na ścianie zewnętrznej lub pod nadprożem.

Rolety podtynkowe szczególnie rekomendujemy do dopiero powstających budynków, gdyż ich konstrukcja pozwala na ukrycie ich w ociepleniu. Montujemy je w uprzednio przygotowanym nadprożu lub do specjalnie przygotowanego poszerzenia nad oknem. Zewnętrzne rolety podtynkowe są zatem idealną propozycją dla osób, które cenią funkcjonalność i wygodę niewidocznych systemów rolet do zabudowy.

Rolety nasadkowe są przeznaczone do powstających budowli lub takich, gdzie wymienia się okna. Rolety nadstawne mają kształt skrzynki, która jest tak zbudowana, by można było zabudować jej przód i tył. Rolety nasadkowe montujemy do ramy okiennej, we wnęce, dzięki czemu nie zaburzają estetycznego wyglądu budynku. Po montażu ściankę skrzynki rolety można pokryć warstwą izolacyjną i otynkować tak jak resztę elewacji.